10.09 Spotkanie autorskie z Moniką Maciasz i Aleksandrą Wroną

Termin: 10.09.2019, godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka Pod Żółwiem
Wstęp wolny

Spotkanie Maciasz z Wroną to dialog między kobiecymi poetykami i jej różnorodnymi wrażliwościami i sposobami spojrzenia. Co łączy te dwie poetki? Co je różni? Co wiedzą o sobie samych i o sobie nawzajem? W jaki sposób patrzą na to, co nazywa się zmysłem udziału?

? Monika Maciasz (1992) – autorka wierszy i ,,spontanicznych form okołowizualnych”, dwukrotna finalistka konkursu MALT. Nagradzana w wielu konkursach m.in: Połowy Poetyckie, Pranie Literackie; drukowana w Antologiach pokonkursowych oraz prasie literackiej – „Cegle”, „Blizie”, „Helikopterze”, „Fabulariach”, „Autografie”. Zaproszona do udziału w warsztatach Pracowni otwartej wierszem w ramach festiwalu Stacja Literatura 2019 organizowanego przez Biuro Literackie. Na co dzień urzędniczka jednego z gdańskich sądów.

? Aleksandra Wrona (1991) – poetka, dziennikarka, autorka tomu poetyckiego pt. „Falochroń”, nagradzana w wielu konkursach poetyckich, romansuje też z formami prozatorskimi, stypendystka Miasta Gdańska w dziedzinie kultury.

Spotkanie poprowadzi Marina Dombrowska.