3.09 Spotkanie autorskie z Martyną Piotrowską

Termin: 3.09.2019, godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka Pod Żółwiem
Wstęp wolny

O książce
„Spadać można równie dobrze w poziomie” to debiutancka książka poetycka gdańszczanki Martyny Piotrowskiej, która ukazała się na początku tego roku nakładem wydawnictwa MaMiKo.

Wiersze zgromadzone w tomiku opowiadają o wewnętrznych napięciach idealistki w starciu z rzeczywistością. Poruszają kwestie potencjalności, równoległych dróg i życiorysów. Przekazują skrajne emocje autorki: od gniewu do zgody na świat. Układają się w historię niespokojnego dojrzewania do zrozumienia.

Język książki jest prosty i łagodny, nawiązuje do „starej szkoły” poezji polskiej, dalekiej od nachalnej stylistycznej ekwilibrystyki.

Link do recenzji na stronie wydawnictwa➡️ http://www.mamiko.pl/recenzje.php#grawswiat

? Martyna Dorota Piotrowska (z domu Franczuk) – ur. 7 sierpnia 1988 roku w Sochaczewie, od 2007 roku związana z Gdańskiem, autorka książki poetyckiej „Spadać można równie dobrze w poziomie” (2019, MaMiKo).

Z wykształcenia biotechnolog, doktorantka w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Copywriterka tworząca kreacje dla takich marek jak Velvet, Tikkurila, DrWitt, Reserved, Faktoria Win. Popularyzatorka nauki współpracująca z „Focusem”. Blogerka, autorka „Technologii smaku”.

Publikowała w „Akcencie”, „Cogito”, „Toposie” oraz elektronicznych wydawnictwach artystycznych, takich jak „Instynkt”. Laureatka licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich, m. in. Michała Kajki
(I miejsce) i Jacka Kaczmarskiego (nagroda za całokształt nadesłanej twórczości), współautorka wielu pokonkursowych antologii poezji. Członkini nieformalnej grupy twórczej „Nowy Bruk” z Gdańska.

Prywatnie mama półrocznego Seweryna, mieszka na gdańskim Chełmie. Lubi długie spacery przy zbiorniku retencyjnym im. Madalińskiego.