6.06 Strona Czynna – premiera #2 | streaming

Termin: 6.06.2020, godz. 18.00
Miejsce: wydarzenie można będzie obejrzeć na Facebooku: na profilach Gdynia Kulturalna i Kultura na Wynos, a także na portalach YouTube i Twitter i www.kulturanawynos.pl

Sspotkanie redakcji kwartalnika literackiego Strona Czynna z autorami najnowszego numeru w Klub Desdemona.

Już niebawem w sieci pojawi się drugi numer kwartalnika. Z powodu pandemii spotkanie z udziałem publiczności nie mogło się odbyć. Żeby nie zostawić miłośników literatury z niczym, reprezentacja redakcji w składzie Iwo Sadecki i Kamil Galus, spotka się z autorami – Karoliną Sałdecką i Jakubem Nogą, aby porozmawiać o ich twórczości, której próbkę znajdziecie w drugim numerze.

Strona Czynna to kwartalnik literacki, który redagują: Piotr Borkowicz, Julia Boros, Kamil Galus, Iwo Sadecki, Przemysław Szczygieł, Patryk Zimny.

Wydarzenie finansowane ze środków Miasta Gdyni w ramach programu Gdyński Falochron Kultury. Organizatorem jest Fundacja 4 Sztuki.
Partnerzy: Kultura na Wynos, Klub Desdemona


Karolina Sałdecka, również Karolina Sałdecka-Kielak (ur. 1983) – polska poetka i pisarka.
7 czerwca 2011 obroniła doktorat nauk humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na podstawie pracy „Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego”. Laureatka I nagrody VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego 2009. Nominowana do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego 2017 za tomik „Psi blues”. Publikowała m.in. w Arteriach, Blizie, Toposie, Twórczości. W 2016 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie literatury.

Jakub Noga (ur. 1978, Gdynia) – pisze wiersze, opowiadania, teksty słuchowisk dla grupy „Kolektyw Chaosu”. Dramaturg przy filmie fabularnym LAS Joanny Zastróżnej. Zdobył kilka mniej ważnych nagród literackich. Gra na hinduskim instrumencie sitar w zespole Baden Baden i innych równie mało znanych zespołach alternatywnych i jazzowych lokalnej sceny.